Brickresultat
Alla brickor i följd Tips! Vet Du att genom att markera 'Mitt namn' så hittar Du lättare i resultatlistorna! Välkommen till resultatredovisningen! |
Nord giv - Väst ( 10 p) | Nord ( 10 p) - Syd ( 7 p) | Öst ( 13 p) - Ingen i zonen |
---|---|---|
2 E kn 9 K 10 7 5 4 2 D 10 2 |
K
9
3
D 7 2 kn 8 3 E 9 7 5 Ingen i zonen Nord giv E kn 10 8 5 10 8 6 3 D 9 6 6 | D 7 6 4 K 5 4 E K kn 8 4 3 |
Nr | NS Namn | Poäng | Resultat | BRICKA 1 | Resultat | Poäng | Namn ÖV | Nr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8 | Anders Palmqvist - Claes Holmström | 18 | 140 | 2 av S Utspel: E Resultat: +1 | 0 | Sture Johansson - Birgitta Johansson | 15 | |
1 | Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson | 14 | 50 | 2Nt av Ö Utspel: Kn Resultat: -1 | 4 | Kerstin Ljung - Börge Persson | 12 | |
20 | Lena Nyblom - Irene Granath | 14 | 50 | 5 av Ö Utspel: E Resultat: -1 | 4 | Marita Johnson - Gudrun Sonnerstedt | 5 | |
4 | Elisabeth Sandberg - Kjerstin Clame | 14 | 50 | 2 av V Utspel: 8 Resultat: -1 | 4 | Anita Fagerström - Anne-Marie Lalander | 18 | |
22 | Olle Arvidsson - Lennart Hård | 10 | 2 av S Utspel: 10 Resultat: -1 | 50 | 8 | Lennarth Helgesson - Göran F Persson | 21 | |
10 | Lars Bengtsson - Leif Bernström | 8 | 1Nt av Ö Utspel: 8 Resultat: = | 90 | 10 | Bengt Karlsson - Lena Trobäck Karlsson | 19 | |
17 | Stig Enbom - Görel Borg Qvist | 6,6 | Blindrond | --- Blindpar --- | 9 | |||
14 | Christer Sjöberg - Catarina Ivarsson | 6 | 3 av V Utspel: 3 Resultat: = | 110 | 12 | Mats Lignell - Jan Ekström | 2 | |
7 | Jan Sonnerstedt - Göran Larsson | 4 | 1Nt av V Utspel: 2 Resultat: +1 | 120 | 14 | Lars Wounsch - Karl-Erik Hellberg | 13 | |
3 | Kimmo Pernu - Hans Hofvander | 2 | 3Nt av Ö Utspel: 6 Resultat: = | 400 | 16 | Ellert Allansson - Agneta Allansson | 16 | |
11 | Margareta Brenkle - Kerstin Åkesson | 0 | 3Nt av Ö Utspel: 6 Resultat: +2 | 460 | 18 | Stig Bergman - Ulla Jonson | 6 |
Öst giv - Väst ( 12 p) | Nord ( 6 p) - Syd ( 5 p) | Öst ( 17 p) - N-S i zonen |
---|---|---|
K D 9 8 3 K 7 D 8 7 4 2 D |
7
6
5
2
10 5 3 kn E kn 9 5 3 N-S i zonen Öst giv kn 10 4 kn 9 2 K 6 5 10 8 7 6 | E E D 8 6 4 E 10 9 3 K 4 2 |
Nr | NS Namn | Poäng | Resultat | BRICKA 2 | Resultat | Poäng | Namn ÖV | Nr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | Jan Sonnerstedt - Göran Larsson | 18 | 100 | 5 av Ö Utspel: 7 Resultat: -2 | 0 | Lars Wounsch - Karl-Erik Hellberg | 13 | |
22 | Olle Arvidsson - Lennart Hård | 16 | 3 av Ö Utspel: 6 Resultat: +2 | 200 | 2 | Lennarth Helgesson - Göran F Persson | 21 | |
1 | Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson | 12 | 5 av Ö Utspel: 10 Resultat: = | 400 | 6 | Kerstin Ljung - Börge Persson | 12 | |
4 | Elisabeth Sandberg - Kjerstin Clame | 12 | 5 av Ö Utspel: 6 Resultat: = | 400 | 6 | Anita Fagerström - Anne-Marie Lalander | 18 | |
14 | Christer Sjöberg - Catarina Ivarsson | 12 | 5 av Ö Utspel: 7 Resultat: = | 400 | 6 | Mats Lignell - Jan Ekström | 2 | |
10 | Lars Bengtsson - Leif Bernström | 7 | 3Nt av Ö Utspel: 6 Resultat: +1 | 430 | 11 | Bengt Karlsson - Lena Trobäck Karlsson | 19 | |
17 | Stig Enbom - Görel Borg Qvist | 6,6 | Blindrond | --- Blindpar --- | 9 | |||
11 | Margareta Brenkle - Kerstin Åkesson | 7 | 3Nt av Ö Utspel: 7 Resultat: +1 | 430 | 11 | Stig Bergman - Ulla Jonson | 6 | |
3 | Kimmo Pernu - Hans Hofvander | 4 | 4 av Ö Utspel: 10 Resultat: +1 | 450 | 14 | Ellert Allansson - Agneta Allansson | 16 | |
8 | Anders Palmqvist - Claes Holmström | 2 | 3Nt av Ö Utspel: Kn Resultat: +2 | 460 | 16 | Sture Johansson - Birgitta Johansson | 15 | |
20 | Lena Nyblom - Irene Granath | 0 | 3Nt av V Utspel: 9 Resultat: +3 | 490 | 18 | Marita Johnson - Gudrun Sonnerstedt | 5 |
Syd giv - Väst ( 19 p) | Nord ( 6 p) - Syd ( 5 p) | Öst ( 10 p) - Ö-V i zonen |
---|---|---|
E D 8 7 E K 8 D kn 10 K 10 7 |
6
4
2
D 7 5 E 5 3 9 5 4 2 Ö-V i zonen Syd giv kn 10 5 3 kn 10 9 4 2 K 7 4 8 | K 9 6 3 9 8 6 2 E D kn 6 3 |
Nr | NS Namn | Poäng | Resultat | BRICKA 3 | Resultat | Poäng | Namn ÖV | Nr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | Elisabeth Sandberg - Kjerstin Clame | 18 | 2Nt av V Utspel: 5 Resultat: +1 | 150 | 0 | Stig Enbom - Görel Borg Qvist | 17 | |
2 | Mats Lignell - Jan Ekström | 16 | 2Nt av V Utspel: 7 Resultat: +2 | 180 | 2 | Lars Wounsch - Karl-Erik Hellberg | 13 | |
16 | Ellert Allansson - Agneta Allansson | 11,1 | Blindrond | --- Blindpar --- | 9 | |||
1 | Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson | 11 | 3Nt av Ö Utspel: Kn Resultat: +1 | 630 | 7 | Margareta Brenkle - Kerstin Åkesson | 11 | |
10 | Lars Bengtsson - Leif Bernström | 11 | 3Nt av V Utspel: 5 Resultat: +1 | 630 | 7 | Anita Fagerström - Anne-Marie Lalander | 18 | |
8 | Anders Palmqvist - Claes Holmström | 11 | 3Nt av V Utspel: 5 Resultat: +1 | 630 | 7 | Christer Sjöberg - Catarina Ivarsson | 14 | |
5 | Marita Johnson - Gudrun Sonnerstedt | 11 | 3Nt av V Utspel: 5 Resultat: +1 | 630 | 7 | Bengt Karlsson - Lena Trobäck Karlsson | 19 | |
21 | Lennarth Helgesson - Göran F Persson | 3 | 3Nt av Ö Utspel: 2 Resultat: +2 | 660 | 15 | Lena Nyblom - Irene Granath | 20 | |
12 | Kerstin Ljung - Börge Persson | 3 | 3Nt av V Utspel: 3 Resultat: +2 | 660 | 15 | Jan Sonnerstedt - Göran Larsson | 7 | |
22 | Olle Arvidsson - Lennart Hård | 3 | 3Nt av V Utspel: 5 Resultat: +2 | 660 | 15 | Stig Bergman - Ulla Jonson | 6 | |
15 | Sture Johansson - Birgitta Johansson | 3 | 3Nt av Ö Utspel: Kn Resultat: +2 | 660 | 15 | Kimmo Pernu - Hans Hofvander | 3 |
Väst giv - Väst ( 10 p) | Nord ( 9 p) - Syd ( 11 p) | Öst ( 10 p) - Alla i zonen |
---|---|---|
K kn 10 6 3 2 E 8 D 6 10 9 2 |
D
9
5 3 2 E K 10 9 5 4 3 5 Alla i zonen Väst giv 7 K D kn 10 9 7 8 E kn 7 4 3 | E 8 5 4 6 4 kn 7 2 K D 8 6 |
Nord giv - Väst ( 11 p) | Nord ( 9 p) - Syd ( 11 p) | Öst ( 9 p) - N-S i zonen |
---|---|---|
E 8 6 2 kn 3 10 7 6 2 E D 6 |
K
7
5
4
K D kn 9 4 8 5 4 2 N-S i zonen Nord giv 10 9 3 E 10 9 4 2 E K 8 10 3 | D kn 8 7 6 5 D 5 3 K kn 9 7 |
Öst giv - Väst ( 9 p) | Nord ( 12 p) - Syd ( 11 p) | Öst ( 8 p) - Ö-V i zonen |
---|---|---|
9 8 6 5 D 9 8 6 K kn 3 2 K |
kn
K 10 4 3 2 E 10 4 E 5 4 3 Ö-V i zonen Öst giv K D 7 4 3 E 5 D 7 6 10 9 7 | E 10 2 kn 7 9 8 5 D kn 8 6 2 |
Nr | NS Namn | Poäng | Resultat | BRICKA 6 | Resultat | Poäng | Namn ÖV | Nr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10 | Lars Bengtsson - Leif Bernström | 18 | 430 | 3Nt av S Utspel: 3 Resultat: +1 | 0 | Stig Enbom - Görel Borg Qvist | 17 | |
2 | Mats Lignell - Jan Ekström | 16 | 400 | 3Nt av S Utspel: 3 Resultat: = | 2 | Kerstin Ljung - Börge Persson | 12 | |
3 | Kimmo Pernu - Hans Hofvander | 14 | 140 | 2 av N Utspel: 5 Resultat: +1 | 4 | Christer Sjöberg - Catarina Ivarsson | 14 | |
21 | Lennarth Helgesson - Göran F Persson | 12 | 120 | 1Nt av S Utspel: 2 Resultat: +1 | 6 | Stig Bergman - Ulla Jonson | 6 | |
15 | Sture Johansson - Birgitta Johansson | 10,2 | Blindrond | --- Blindpar --- | 9 | |||
13 | Lars Wounsch - Karl-Erik Hellberg | 10 | 90 | 1Nt av N Utspel: D Resultat: = | 8 | Anders Palmqvist - Claes Holmström | 8 | |
16 | Ellert Allansson - Agneta Allansson | 8 | 4 av N Utspel: 9 Resultat: -1 | 50 | 10 | Elisabeth Sandberg - Kjerstin Clame | 4 | |
1 | Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson | 3 | 3Nt av N Utspel: 9 Resultat: -2 | 100 | 15 | Olle Arvidsson - Lennart Hård | 22 | |
20 | Lena Nyblom - Irene Granath | 3 | 3Nt av S Utspel: 3 Resultat: -2 | 100 | 15 | Bengt Karlsson - Lena Trobäck Karlsson | 19 | |
11 | Margareta Brenkle - Kerstin Åkesson | 3 | 3Nt av S Utspel: 3 Resultat: -2 | 100 | 15 | Jan Sonnerstedt - Göran Larsson | 7 | |
5 | Marita Johnson - Gudrun Sonnerstedt | 3 | 3Nt av S Utspel: 2 Resultat: -2 | 100 | 15 | Anita Fagerström - Anne-Marie Lalander | 18 |
Syd giv - Väst ( 11 p) | Nord ( 9 p) - Syd ( 11 p) | Öst ( 9 p) - Alla i zonen |
---|---|---|
E 10 9 6 5 3 D kn 10 8 E 9 8 |
8
3
D 10 6 4 E 9 6 5 2 K 5 Alla i zonen Syd giv K kn E kn 9 2 7 4 D 10 7 6 3 | D 7 4 2 K 8 7 5 K 3 kn 4 2 |
Väst giv - Väst ( 7 p) | Nord ( 22 p) - Syd ( 3 p) | Öst ( 8 p) - Ingen i zonen |
---|---|---|
K 10 9 6 3 9 7 9 5 E 9 5 2 |
D
kn
7
E K D 8 5 E K 7 4 K Ingen i zonen Väst giv 8 2 kn 6 4 kn 6 kn 10 7 6 4 3 | E 5 4 10 3 2 D 10 8 3 2 D 8 |
Nord giv - Väst ( 8 p) | Nord ( 10 p) - Syd ( 12 p) | Öst ( 10 p) - Ö-V i zonen |
---|---|---|
kn 9 6 3 D 8 3 E 10 9 2 kn 7 |
K
K kn 10 9 4 2 D kn 7 5 10 3 Ö-V i zonen Nord giv D 7 5 4 2 E 7 6 8 E D 5 2 | E 10 8 5 K 6 4 3 K 9 8 6 4 |
Öst giv - Väst ( 6 p) | Nord ( 15 p) - Syd ( 11 p) | Öst ( 8 p) - Alla i zonen |
---|---|---|
K 9 2 9 6 3 10 6 5 4 D kn 5 |
D
kn
7
6
5
K 8 E K D 3 8 7 Alla i zonen Öst giv E 10 7 4 2 7 E K 10 6 4 3 2 | E 10 8 4 3 D kn 5 kn 9 8 2 9 |
Nr | NS Namn | Poäng | Resultat | BRICKA 10 | Resultat | Poäng | Namn ÖV | Nr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | Jan Sonnerstedt - Göran Larsson | 18 | 690 | 3Nt av N Utspel: 2 Resultat: +3 | 0 | Lennarth Helgesson - Göran F Persson | 21 | |
5 | Marita Johnson - Gudrun Sonnerstedt | 13 | 660 | 3Nt av N Utspel: D Resultat: +2 | 5 | Ellert Allansson - Agneta Allansson | 16 | |
2 | Mats Lignell - Jan Ekström | 13 | 660 | 3Nt av N Utspel: 2 Resultat: +2 | 5 | Olle Arvidsson - Lennart Hård | 22 | |
15 | Sture Johansson - Birgitta Johansson | 13 | 660 | 3Nt av N Utspel: 8 Resultat: +2 | 5 | Lars Bengtsson - Leif Bernström | 10 | |
6 | Stig Bergman - Ulla Jonson | 13 | 660 | 3Nt av N Utspel: 2 Resultat: +2 | 5 | Bengt Karlsson - Lena Trobäck Karlsson | 19 | |
3 | Kimmo Pernu - Hans Hofvander | 8 | 630 | 3Nt av N Utspel: 2 Resultat: +1 | 10 | Kerstin Ljung - Börge Persson | 12 | |
13 | Lars Wounsch - Karl-Erik Hellberg | 6,5 | Blindrond | --- Blindpar --- | 9 | |||
1 | Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson | 5 | 600 | 3Nt av N Utspel: 8 Resultat: = | 13 | Lena Nyblom - Irene Granath | 20 | |
11 | Margareta Brenkle - Kerstin Åkesson | 5 | 600 | 3Nt av N Utspel: D Resultat: = | 13 | Anders Palmqvist - Claes Holmström | 8 | |
18 | Anita Fagerström - Anne-Marie Lalander | 2 | 150 | 2Nt av N Utspel: 2 Resultat: +1 | 16 | Stig Enbom - Görel Borg Qvist | 17 | |
4 | Elisabeth Sandberg - Kjerstin Clame | 0 | 3 av N Utspel: D Resultat: -2 | 200 | 18 | Christer Sjöberg - Catarina Ivarsson | 14 |
Syd giv - Väst ( 7 p) | Nord ( 15 p) - Syd ( 10 p) | Öst ( 8 p) - Ingen i zonen |
---|---|---|
K 8 7 8 3 K kn 10 6 4 3 2 6 |
E
10
9
6
2
E 5 2 E 7 D kn 9 Ingen i zonen Syd giv D 3 kn 9 7 4 9 8 E K 7 4 3 | kn 5 4 K D 10 6 D 5 10 8 5 2 |
Väst giv - Väst ( 13 p) | Nord ( 10 p) - Syd ( 8 p) | Öst ( 9 p) - N-S i zonen |
---|---|---|
kn 10 7 6 K kn 5 E K kn 2 9 7 |
E
5
2
10 9 8 4 D 8 6 3 E 2 N-S i zonen Väst giv K D 6 3 2 9 5 K 10 8 6 5 4 | 9 8 4 3 E D 7 10 7 4 D kn 3 |
Nord giv - Väst ( 17 p) | Nord ( 7 p) - Syd ( 10 p) | Öst ( 6 p) - Alla i zonen |
---|---|---|
kn 3 K 7 4 E D 10 8 E K 8 6 |
E
K
7
6
2
10 9 7 5 4 10 5 3 Alla i zonen Nord giv 9 8 4 E kn 6 3 K kn 6 3 2 kn | D 10 5 D 8 5 2 9 D 9 7 4 2 |
Nr | NS Namn | Poäng | Resultat | BRICKA 13 | Resultat | Poäng | Namn ÖV | Nr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8 | Anders Palmqvist - Claes Holmström | 18 | 200 | 3 av V Utspel: E Resultat: -2 | 0 | Lennarth Helgesson - Göran F Persson | 21 | |
1 | Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson | 16 | 110 | 2 av N Utspel: 9 Resultat: = | 2 | Anita Fagerström - Anne-Marie Lalander | 18 | |
5 | Marita Johnson - Gudrun Sonnerstedt | 14 | 2 av N Utspel: 5 Resultat: -1 | 100 | 4 | Christer Sjöberg - Catarina Ivarsson | 14 | |
2 | Mats Lignell - Jan Ekström | 11 | 1Nt av V Utspel: 2 Resultat: +1 | 120 | 7 | Lena Nyblom - Irene Granath | 20 | |
19 | Bengt Karlsson - Lena Trobäck Karlsson | 11 | 1Nt av V Utspel: 6 Resultat: +1 | 120 | 7 | Jan Sonnerstedt - Göran Larsson | 7 | |
11 | Margareta Brenkle - Kerstin Åkesson | 6 | Blindrond | --- Blindpar --- | 9 | |||
3 | Kimmo Pernu - Hans Hofvander | 6 | 1Nt av V Utspel: E Resultat: +2 | 150 | 12 | Olle Arvidsson - Lennart Hård | 22 | |
16 | Ellert Allansson - Agneta Allansson | 6 | 1Nt av V Utspel: E Resultat: +2 | 150 | 12 | Sture Johansson - Birgitta Johansson | 15 | |
13 | Lars Wounsch - Karl-Erik Hellberg | 6 | 1Nt av V Utspel: 7 Resultat: +2 | 150 | 12 | Lars Bengtsson - Leif Bernström | 10 | |
4 | Elisabeth Sandberg - Kjerstin Clame | 2 | 1Nt av V Utspel: K Resultat: +4 | 210 | 16 | Kerstin Ljung - Börge Persson | 12 | |
6 | Stig Bergman - Ulla Jonson | 0 | 1Nt av S Utspel: K Resultat: -3 | 300 | 18 | Stig Enbom - Görel Borg Qvist | 17 |
Öst giv - Väst ( 17 p) | Nord ( 5 p) - Syd ( 7 p) | Öst ( 11 p) - Ingen i zonen |
---|---|---|
E K 10 9 4 D 8 4 E K kn 9 4 |
7
6
4
K D 10 7 9 6 5 6 5 2 Ingen i zonen Öst giv D 8 5 2 6 3 E kn 7 2 10 8 7 | kn 9 3 E kn 8 5 2 K 10 3 D 3 |
Nr | NS Namn | Poäng | Resultat | BRICKA 14 | Resultat | Poäng | Namn ÖV | Nr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | Stig Bergman - Ulla Jonson | 17 | 3Nt av V Utspel: 7 Resultat: = | 400 | 1 | Stig Enbom - Görel Borg Qvist | 17 | |
16 | Ellert Allansson - Agneta Allansson | 17 | 3Nt av V Utspel: K Resultat: = | 400 | 1 | Sture Johansson - Birgitta Johansson | 15 | |
4 | Elisabeth Sandberg - Kjerstin Clame | 11 | 3Nt av Ö Utspel: 2 Resultat: +1 | 430 | 7 | Kerstin Ljung - Börge Persson | 12 | |
3 | Kimmo Pernu - Hans Hofvander | 11 | 3Nt av V Utspel: 10 Resultat: +1 | 430 | 7 | Olle Arvidsson - Lennart Hård | 22 | |
2 | Mats Lignell - Jan Ekström | 11 | 3Nt av Ö Utspel: 5 Resultat: +1 | 430 | 7 | Lena Nyblom - Irene Granath | 20 | |
8 | Anders Palmqvist - Claes Holmström | 11 | 3Nt av V Utspel: K Resultat: +1 | 430 | 7 | Lennarth Helgesson - Göran F Persson | 21 | |
11 | Margareta Brenkle - Kerstin Åkesson | 6 | Blindrond | --- Blindpar --- | 9 | |||
5 | Marita Johnson - Gudrun Sonnerstedt | 3 | 3Nt av V Utspel: 10 Resultat: +2 | 460 | 15 | Christer Sjöberg - Catarina Ivarsson | 14 | |
1 | Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson | 3 | 3Nt av V Utspel: 9 Resultat: +2 | 460 | 15 | Anita Fagerström - Anne-Marie Lalander | 18 | |
13 | Lars Wounsch - Karl-Erik Hellberg | 3 | 3Nt av Ö Utspel: 7 Resultat: +2 | 460 | 15 | Lars Bengtsson - Leif Bernström | 10 | |
19 | Bengt Karlsson - Lena Trobäck Karlsson | 3 | 3Nt av V Utspel: 7 Resultat: +2 | 460 | 15 | Jan Sonnerstedt - Göran Larsson | 7 |
Syd giv - Väst ( 10 p) | Nord ( 5 p) - Syd ( 17 p) | Öst ( 8 p) - N-S i zonen |
---|---|---|
8 5 2 K 10 7 2 K 9 7 5 E 6 |
9
7
6
3
9 8 4 E 10 8 3 2 kn N-S i zonen Syd giv E K D D kn 6 3 K D 8 7 5 3 | kn 10 4 E 5 D kn 6 4 10 9 4 2 |
Nr | NS Namn | Poäng | Resultat | BRICKA 15 | Resultat | Poäng | Namn ÖV | Nr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | Stig Bergman - Ulla Jonson | 15 | 110 | 1 av S Utspel: 7 Resultat: +2 | 3 | Ellert Allansson - Agneta Allansson | 16 | |
4 | Elisabeth Sandberg - Kjerstin Clame | 15 | 110 | 2 av S Utspel: 7 Resultat: +1 | 3 | Margareta Brenkle - Kerstin Åkesson | 11 | |
15 | Sture Johansson - Birgitta Johansson | 15 | 110 | 1 av S Utspel: E Resultat: +1 | 3 | Christer Sjöberg - Catarina Ivarsson | 14 | |
20 | Lena Nyblom - Irene Granath | 15 | 110 | 1 av S Utspel: 8 Resultat: +1 | 3 | Anders Palmqvist - Claes Holmström | 8 | |
22 | Olle Arvidsson - Lennart Hård | 10,5 | Blindrond | --- Blindpar --- | 9 | |||
3 | Kimmo Pernu - Hans Hofvander | 9 | 100 | 2 av V Utspel: Kn Resultat: -2 | 9 | Lennarth Helgesson - Göran F Persson | 21 | |
10 | Lars Bengtsson - Leif Bernström | 9 | 100 | 1Nt av V Utspel: Kn Resultat: -2 | 9 | Kerstin Ljung - Börge Persson | 12 | |
7 | Jan Sonnerstedt - Göran Larsson | 4 | 2 av S Utspel: E Resultat: -1 | 100 | 14 | Anita Fagerström - Anne-Marie Lalander | 18 | |
19 | Bengt Karlsson - Lena Trobäck Karlsson | 4 | 2Nt av S Utspel: 2 Resultat: -1 | 100 | 14 | Mats Lignell - Jan Ekström | 2 | |
17 | Stig Enbom - Görel Borg Qvist | 4 | 2 av S Utspel: 7 Resultat: -1 | 100 | 14 | Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson | 1 | |
5 | Marita Johnson - Gudrun Sonnerstedt | 0 | 4 av N Utspel: E Resultat: -2 | 200 | 18 | Lars Wounsch - Karl-Erik Hellberg | 13 |
Väst giv - Väst ( 4 p) | Nord ( 12 p) - Syd ( 12 p) | Öst ( 12 p) - Ö-V i zonen |
---|---|---|
kn 9 5 2 kn 10 6 4 2 9 6 D 9 |
D
10
6
3
E K 7 5 4 3 K 10 5 Ö-V i zonen Väst giv E 8 7 4 D 9 3 E D 7 2 8 4 | K 8 K kn 10 8 5 E kn 7 6 3 2 |
Nr | NS Namn | Poäng | Resultat | BRICKA 16 | Resultat | Poäng | Namn ÖV | Nr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | Jan Sonnerstedt - Göran Larsson | 18 | 1100 | 2 x av Ö Utspel: 3 Resultat: -4 | 0 | Anita Fagerström - Anne-Marie Lalander | 18 | |
19 | Bengt Karlsson - Lena Trobäck Karlsson | 14 | 420 | 4 av N Utspel: 8 Resultat: = | 4 | Mats Lignell - Jan Ekström | 2 | |
15 | Sture Johansson - Birgitta Johansson | 14 | 420 | 4 av S Utspel: 6 Resultat: = | 4 | Christer Sjöberg - Catarina Ivarsson | 14 | |
10 | Lars Bengtsson - Leif Bernström | 14 | 420 | 4 av N Utspel: E Resultat: = | 4 | Kerstin Ljung - Börge Persson | 12 | |
22 | Olle Arvidsson - Lennart Hård | 10,5 | Blindrond | --- Blindpar --- | 9 | |||
17 | Stig Enbom - Görel Borg Qvist | 10 | 300 | 2Nt av Ö Utspel: 7 Resultat: -3 | 8 | Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson | 1 | |
3 | Kimmo Pernu - Hans Hofvander | 8 | 200 | 3 av Ö Utspel: 8 Resultat: -2 | 10 | Lennarth Helgesson - Göran F Persson | 21 | |
5 | Marita Johnson - Gudrun Sonnerstedt | 5 | 170 | 3 av S Utspel: 9 Resultat: +1 | 13 | Lars Wounsch - Karl-Erik Hellberg | 13 | |
4 | Elisabeth Sandberg - Kjerstin Clame | 5 | 170 | 3 av S Utspel: 9 Resultat: +1 | 13 | Margareta Brenkle - Kerstin Åkesson | 11 | |
6 | Stig Bergman - Ulla Jonson | 1 | 3 av N Utspel: E Resultat: -1 | 50 | 17 | Ellert Allansson - Agneta Allansson | 16 | |
20 | Lena Nyblom - Irene Granath | 1 | 4 av S Utspel: D Resultat: -1 | 50 | 17 | Anders Palmqvist - Claes Holmström | 8 |
Nord giv - Väst ( 13 p) | Nord ( 7 p) - Syd ( 6 p) | Öst ( 14 p) - Ingen i zonen |
---|---|---|
6 5 4 E K 8 7 8 6 5 E D 4 |
8
3
2
D 9 4 3 K D 7 4 2 3 Ingen i zonen Nord giv E kn 10 9 7 10 6 10 9 3 kn 10 7 | K D kn 5 2 E kn K 9 8 6 5 2 |
Nr | NS Namn | Poäng | Resultat | BRICKA 17 | Resultat | Poäng | Namn ÖV | Nr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16 | Ellert Allansson - Agneta Allansson | 18 | 150 | 4 av V Utspel: 3 Resultat: -3 | 0 | Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson | 1 | |
14 | Christer Sjöberg - Catarina Ivarsson | 15 | 50 | 5 av Ö Utspel: E Resultat: -1 | 3 | Lars Wounsch - Karl-Erik Hellberg | 13 | |
10 | Lars Bengtsson - Leif Bernström | 15 | 50 | 5 av Ö Utspel: E Resultat: -1 | 3 | Margareta Brenkle - Kerstin Åkesson | 11 | |
8 | Anders Palmqvist - Claes Holmström | 10 | 3 av Ö Utspel: E Resultat: +1 | 130 | 8 | Bengt Karlsson - Lena Trobäck Karlsson | 19 | |
7 | Jan Sonnerstedt - Göran Larsson | 10 | 4 av Ö Utspel: 10 Resultat: = | 130 | 8 | Stig Enbom - Görel Borg Qvist | 17 | |
20 | Lena Nyblom - Irene Granath | 10 | 3 av Ö Utspel: E Resultat: +1 | 130 | 8 | Kimmo Pernu - Hans Hofvander | 3 | |
21 | Lennarth Helgesson - Göran F Persson | 7 | Blindrond | --- Blindpar --- | 9 | |||
4 | Elisabeth Sandberg - Kjerstin Clame | 6 | 3Nt av V Utspel: 7 Resultat: = | 400 | 12 | Olle Arvidsson - Lennart Hård | 22 | |
6 | Stig Bergman - Ulla Jonson | 4 | 3Nt av Ö Utspel: 9 Resultat: +1 | 430 | 14 | Sture Johansson - Birgitta Johansson | 15 | |
18 | Anita Fagerström - Anne-Marie Lalander | 2 | 3Nt av Ö Utspel: E Resultat: +2 | 460 | 16 | Mats Lignell - Jan Ekström | 2 | |
5 | Marita Johnson - Gudrun Sonnerstedt | 0 | 3Nt av V Utspel: 2 Resultat: +3 | 490 | 18 | Kerstin Ljung - Börge Persson | 12 |
Öst giv - Väst ( 3 p) | Nord ( 15 p) - Syd ( 11 p) | Öst ( 11 p) - N-S i zonen |
---|---|---|
D 9 7 4 2 kn 10 9 7 6 2 6 2 |
E
8
5
4 E D 3 E kn 8 7 5 3 N-S i zonen Öst giv K D 9 7 2 K kn 8 5 4 D 10 4 | K kn 10 6 3 E 8 6 5 3 10 K 9 |
Nr | NS Namn | Poäng | Resultat | BRICKA 18 | Resultat | Poäng | Namn ÖV | Nr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16 | Ellert Allansson - Agneta Allansson | 18 | 750 | 5 x av N Utspel: E Resultat: = | 0 | Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson | 1 | |
8 | Anders Palmqvist - Claes Holmström | 16 | 600 | 5 av N Utspel: 10 Resultat: = | 2 | Bengt Karlsson - Lena Trobäck Karlsson | 19 | |
20 | Lena Nyblom - Irene Granath | 14 | 300 | 4 x av Ö Utspel: 8 Resultat: -2 | 4 | Kimmo Pernu - Hans Hofvander | 3 | |
7 | Jan Sonnerstedt - Göran Larsson | 10 | 150 | 2 av N Utspel: E Resultat: +3 | 8 | Stig Enbom - Görel Borg Qvist | 17 | |
6 | Stig Bergman - Ulla Jonson | 10 | 150 | 4 av N Utspel: E Resultat: +1 | 8 | Sture Johansson - Birgitta Johansson | 15 | |
5 | Marita Johnson - Gudrun Sonnerstedt | 10 | 150 | 4 av N Utspel: K Resultat: +1 | 8 | Kerstin Ljung - Börge Persson | 12 | |
21 | Lennarth Helgesson - Göran F Persson | 7 | Blindrond | --- Blindpar --- | 9 | |||
10 | Lars Bengtsson - Leif Bernström | 6 | 3Nt av N Utspel: 10 Resultat: -1 | 100 | 12 | Margareta Brenkle - Kerstin Åkesson | 11 | |
4 | Elisabeth Sandberg - Kjerstin Clame | 3 | 2 av Ö Utspel: 8 Resultat: +1 | 140 | 15 | Olle Arvidsson - Lennart Hård | 22 | |
18 | Anita Fagerström - Anne-Marie Lalander | 3 | 2 av Ö Utspel: 7 Resultat: +1 | 140 | 15 | Mats Lignell - Jan Ekström | 2 | |
14 | Christer Sjöberg - Catarina Ivarsson | 0 | 3Nt av N Utspel: 3 Resultat: -2 | 200 | 18 | Lars Wounsch - Karl-Erik Hellberg | 13 |
Syd giv - Väst ( 12 p) | Nord ( 6 p) - Syd ( 8 p) | Öst ( 14 p) - Ö-V i zonen |
---|---|---|
K 8 7 5 2 D 10 7 6 E K 10 5 |
10
4
K kn 9 4 kn 8 5 2 kn 7 6 Ö-V i zonen Syd giv D 6 3 E 5 3 2 D 7 4 3 8 3 | E kn 9 8 9 6 E K D 10 9 4 2 |
Nr | NS Namn | Poäng | Resultat | BRICKA 19 | Resultat | Poäng | Namn ÖV | Nr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson | 18 | 100 | 6 av V Utspel: 8 Resultat: -1 | 0 | Sture Johansson - Birgitta Johansson | 15 | |
8 | Anders Palmqvist - Claes Holmström | 16 | 3 av Ö Utspel: 3 Resultat: +2 | 150 | 2 | Anita Fagerström - Anne-Marie Lalander | 18 | |
5 | Marita Johnson - Gudrun Sonnerstedt | 12 | 4 av V Utspel: 5 Resultat: +1 | 650 | 6 | Margareta Brenkle - Kerstin Åkesson | 11 | |
21 | Lennarth Helgesson - Göran F Persson | 12 | 4 av V Utspel: K Resultat: +1 | 650 | 6 | Elisabeth Sandberg - Kjerstin Clame | 4 | |
17 | Stig Enbom - Görel Borg Qvist | 12 | 5 av V Utspel: 2 Resultat: = | 650 | 6 | Mats Lignell - Jan Ekström | 2 | |
20 | Lena Nyblom - Irene Granath | 10 | Blindrond | --- Blindpar --- | 9 | |||
7 | Jan Sonnerstedt - Göran Larsson | 8 | 4 av V Utspel: 10 Resultat: +2 | 680 | 10 | Ellert Allansson - Agneta Allansson | 16 | |
6 | Stig Bergman - Ulla Jonson | 6 | 3Nt av V Utspel: 7 Resultat: +3 | 690 | 12 | Christer Sjöberg - Catarina Ivarsson | 14 | |
19 | Bengt Karlsson - Lena Trobäck Karlsson | 4 | 4 av V Utspel: 2 Resultat: +3 | 710 | 14 | Kimmo Pernu - Hans Hofvander | 3 | |
22 | Olle Arvidsson - Lennart Hård | 2 | 3Nt av Ö Utspel: 4 Resultat: +4 | 720 | 16 | Lars Bengtsson - Leif Bernström | 10 | |
13 | Lars Wounsch - Karl-Erik Hellberg | 0 | 6 av V Utspel: 8 Resultat: +1 | 1460 | 18 | Kerstin Ljung - Börge Persson | 12 |
Väst giv - Väst ( 5 p) | Nord ( 15 p) - Syd ( 7 p) | Öst ( 13 p) - Alla i zonen |
---|---|---|
7 6 4 3 D 10 9 6 4 3 6 4 K |
D
kn
9
8
E K K kn 7 kn 8 7 6 Alla i zonen Väst giv 2 kn 8 7 2 D 10 9 5 2 E 10 3 | E K 10 5 5 E 8 3 D 9 5 4 2 |
Nr | NS Namn | Poäng | Resultat | BRICKA 20 | Resultat | Poäng | Namn ÖV | Nr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
19 | Bengt Karlsson - Lena Trobäck Karlsson | 18 | 600 | 3Nt av N Utspel: 5 Resultat: = | 0 | Kimmo Pernu - Hans Hofvander | 3 | |
8 | Anders Palmqvist - Claes Holmström | 16 | 200 | 2 x av V Utspel: D Resultat: -1 | 2 | Anita Fagerström - Anne-Marie Lalander | 18 | |
7 | Jan Sonnerstedt - Göran Larsson | 13 | 150 | 2Nt av N Utspel: E Resultat: +1 | 5 | Ellert Allansson - Agneta Allansson | 16 | |
1 | Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson | 13 | 150 | 2Nt av N Utspel: 2 Resultat: +1 | 5 | Sture Johansson - Birgitta Johansson | 15 | |
20 | Lena Nyblom - Irene Granath | 10 | Blindrond | --- Blindpar --- | 9 | |||
6 | Stig Bergman - Ulla Jonson | 8 | 120 | 1Nt av N Utspel: 2 Resultat: +1 | 10 | Christer Sjöberg - Catarina Ivarsson | 14 | |
13 | Lars Wounsch - Karl-Erik Hellberg | 8 | 120 | 1Nt av N Utspel: K Resultat: +1 | 10 | Kerstin Ljung - Börge Persson | 12 | |
22 | Olle Arvidsson - Lennart Hård | 8 | 120 | 1Nt av N Utspel: 2 Resultat: +1 | 10 | Lars Bengtsson - Leif Bernström | 10 | |
5 | Marita Johnson - Gudrun Sonnerstedt | 4 | 110 | 2 av S Utspel: K Resultat: +1 | 14 | Margareta Brenkle - Kerstin Åkesson | 11 | |
17 | Stig Enbom - Görel Borg Qvist | 2 | 100 | 3 av V Utspel: D Resultat: -1 | 16 | Mats Lignell - Jan Ekström | 2 | |
21 | Lennarth Helgesson - Göran F Persson | 0 | 3 av S Utspel: K Resultat: -1 | 100 | 18 | Elisabeth Sandberg - Kjerstin Clame | 4 |
Nord giv - Väst ( 20 p) | Nord ( 7 p) - Syd ( 8 p) | Öst ( 5 p) - N-S i zonen |
---|---|---|
E 7 5 4 K D 5 E K kn 9 D kn |
D
10
10 6 4 D 8 7 K 10 9 6 4 N-S i zonen Nord giv K kn 9 6 3 2 E 9 10 3 2 7 5 | 8 kn 8 7 3 2 6 5 4 E 8 3 2 |
Nr | NS Namn | Poäng | Resultat | BRICKA 21 | Resultat | Poäng | Namn ÖV | Nr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12 | Kerstin Ljung - Börge Persson | 18 | 200 | 2Nt av V Utspel: D Resultat: -4 | 0 | Margareta Brenkle - Kerstin Åkesson | 11 | |
8 | Anders Palmqvist - Claes Holmström | 16 | 100 | 2Nt av V Utspel: D Resultat: -2 | 2 | Stig Enbom - Görel Borg Qvist | 17 | |
20 | Lena Nyblom - Irene Granath | 13 | 50 | 3Nt av V Utspel: D Resultat: -1 | 5 | Elisabeth Sandberg - Kjerstin Clame | 4 | |
1 | Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson | 13 | 50 | 4 av Ö Utspel: 7 Resultat: -1 | 5 | Christer Sjöberg - Catarina Ivarsson | 14 | |
19 | Bengt Karlsson - Lena Trobäck Karlsson | 9,5 | Blindrond | --- Blindpar --- | 9 | |||
18 | Anita Fagerström - Anne-Marie Lalander | 10 | 3 av V Utspel: 10 Resultat: = | 140 | 8 | Kimmo Pernu - Hans Hofvander | 3 | |
7 | Jan Sonnerstedt - Göran Larsson | 8 | 3 av V Utspel: D Resultat: +1 | 170 | 10 | Sture Johansson - Birgitta Johansson | 15 | |
22 | Olle Arvidsson - Lennart Hård | 6 | 3 av V Utspel: 10 Resultat: +2 | 200 | 12 | Marita Johnson - Gudrun Sonnerstedt | 5 | |
10 | Lars Bengtsson - Leif Bernström | 3 | 4 av V Utspel: 10 Resultat: = | 420 | 15 | Lennarth Helgesson - Göran F Persson | 21 | |
2 | Mats Lignell - Jan Ekström | 3 | 4 av Ö Utspel: 7 Resultat: = | 420 | 15 | Ellert Allansson - Agneta Allansson | 16 | |
6 | Stig Bergman - Ulla Jonson | 0 | 4 av Ö Utspel: 9 Resultat: +1 | 450 | 18 | Lars Wounsch - Karl-Erik Hellberg | 13 |
Öst giv - Väst ( 13 p) | Nord ( 14 p) - Syd ( 6 p) | Öst ( 7 p) - Ö-V i zonen |
---|---|---|
E 6 5 K 4 2 E 10 9 D 10 8 5 |
K
9
8
D kn 3 6 E K kn 9 6 4 Ö-V i zonen Öst giv D kn 10 4 2 10 9 8 6 D kn 7 2 | 7 3 E 7 5 K 8 5 4 3 7 3 2 |
Syd giv - Väst ( 16 p) | Nord ( 8 p) - Syd ( 7 p) | Öst ( 9 p) - Alla i zonen |
---|---|---|
K D 10 2 E K 10 8 7 6 4 E 9 |
kn
7
4
3
2
E K 7 3 2 10 8 2 Alla i zonen Syd giv 8 D 9 8 6 D 9 5 K 7 5 4 3 | E 9 6 5 kn 10 5 4 3 kn D kn 6 |
Nr | NS Namn | Poäng | Resultat | BRICKA 23 | Resultat | Poäng | Namn ÖV | Nr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
19 | Bengt Karlsson - Lena Trobäck Karlsson | 18 | 200 | 4 av Ö Utspel: 5 Resultat: -2 | 0 | Elisabeth Sandberg - Kjerstin Clame | 4 | |
8 | Anders Palmqvist - Claes Holmström | 15 | 100 | 5 av V Utspel: E Resultat: -1 | 3 | Ellert Allansson - Agneta Allansson | 16 | |
6 | Stig Bergman - Ulla Jonson | 15 | 100 | 3Nt av V Utspel: 2 Resultat: -1 | 3 | Kerstin Ljung - Börge Persson | 12 | |
3 | Kimmo Pernu - Hans Hofvander | 12 | 3 av V Utspel: E Resultat: = | 110 | 6 | Stig Enbom - Görel Borg Qvist | 17 | |
21 | Lennarth Helgesson - Göran F Persson | 9 | 3 av V Utspel: E Resultat: +1 | 130 | 9 | Marita Johnson - Gudrun Sonnerstedt | 5 | |
2 | Mats Lignell - Jan Ekström | 9 | 3 av V Utspel: 2 Resultat: +1 | 130 | 9 | Sture Johansson - Birgitta Johansson | 15 | |
18 | Anita Fagerström - Anne-Marie Lalander | 6 | Blindrond | --- Blindpar --- | 9 | |||
7 | Jan Sonnerstedt - Göran Larsson | 6 | 3Nt av V Utspel: 2 Resultat: = | 600 | 12 | Christer Sjöberg - Catarina Ivarsson | 14 | |
13 | Lars Wounsch - Karl-Erik Hellberg | 4 | 3Nt av V Utspel: 4 Resultat: +2 | 660 | 14 | Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson | 1 | |
11 | Margareta Brenkle - Kerstin Åkesson | 2 | 3Nt av V Utspel: 4 Resultat: +3 | 690 | 16 | Olle Arvidsson - Lennart Hård | 22 | |
10 | Lars Bengtsson - Leif Bernström | 0 | 3Nt av Ö Utspel: 3 Resultat: +4 | 720 | 18 | Lena Nyblom - Irene Granath | 20 |
Väst giv - Väst ( 5 p) | Nord ( 16 p) - Syd ( 8 p) | Öst ( 11 p) - Ingen i zonen |
---|---|---|
kn 5 4 7 kn 9 3 2 K 9 8 6 5 |
K
8
7
E D K 7 6 5 E 10 7 2 Ingen i zonen Väst giv D 6 2 kn 8 6 3 2 D 10 D kn 4 | E 10 9 3 K 10 9 5 4 E 8 4 3 |
Nr | NS Namn | Poäng | Resultat | BRICKA 24 | Resultat | Poäng | Namn ÖV | Nr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | Kimmo Pernu - Hans Hofvander | 18 | 400 | 3Nt av N Utspel: 4 Resultat: = | 0 | Stig Enbom - Görel Borg Qvist | 17 | |
10 | Lars Bengtsson - Leif Bernström | 15 | 150 | 2Nt av N Utspel: 9 Resultat: +1 | 3 | Lena Nyblom - Irene Granath | 20 | |
8 | Anders Palmqvist - Claes Holmström | 15 | 150 | 2Nt av N Utspel: 5 Resultat: +1 | 3 | Ellert Allansson - Agneta Allansson | 16 | |
7 | Jan Sonnerstedt - Göran Larsson | 10 | 110 | 2 av N Utspel: 3 Resultat: = | 8 | Christer Sjöberg - Catarina Ivarsson | 14 | |
6 | Stig Bergman - Ulla Jonson | 10 | 110 | 2 av N Utspel: 3 Resultat: = | 8 | Kerstin Ljung - Börge Persson | 12 | |
19 | Bengt Karlsson - Lena Trobäck Karlsson | 10 | 110 | 2 av N Utspel: 3 Resultat: = | 8 | Elisabeth Sandberg - Kjerstin Clame | 4 | |
18 | Anita Fagerström - Anne-Marie Lalander | 6 | Blindrond | --- Blindpar --- | 9 | |||
13 | Lars Wounsch - Karl-Erik Hellberg | 6 | 100 | 2 av Ö Utspel: D Resultat: -2 | 12 | Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson | 1 | |
11 | Margareta Brenkle - Kerstin Åkesson | 2 | 3Nt av N Utspel: 4 Resultat: -1 | 50 | 16 | Olle Arvidsson - Lennart Hård | 22 | |
21 | Lennarth Helgesson - Göran F Persson | 2 | 2 av N Utspel: 3 Resultat: -1 | 50 | 16 | Marita Johnson - Gudrun Sonnerstedt | 5 | |
2 | Mats Lignell - Jan Ekström | 2 | 3Nt av N Utspel: 4 Resultat: -1 | 50 | 16 | Sture Johansson - Birgitta Johansson | 15 |
Detta är Kumla BSs resultatservice. För intresserade bridgespelare lite statistik mm. Sidorna får endast användas för privat bruk. Här kan även andra bridgeklubbar visa sin klubbs resultat med brickredovisning mm. 'Bridgedata' heter scoreprogrammet för klubben. Ta gärna kontakt med: Lars Zetterberg 0700-570 520. Mailto:Lars Zetterberg |
(2408756978)2024-03-28 15:49:38 (IP 45.138.141.77) kumla | Denna sida är skapad 2023-11-13 11:37:09,7734 . Databas start 2001-09-08 09:38:42.0440 | © 2023 Zetterberg 6.3.02 |